logo
  • home

k

CorKey System jest nowatorską metodą kontroli dostępu poprzez użycie płaskiej karty magnetycznej w mechanicznym zamku. Dzięki połączeniu części mechanicznych z magnetycznymi i całkowitym wyeliminowaniu elektroniki, zamki CorKey charakteryzują się bardzo dużą trwałością i łatwością obsługi.

System CorKey umożliwia dowolną kombinacje otwierania zamków przez poszczególne do tego celu zakodowane karty magnetyczne. Jedna odpowiednio zakodowana karta magnetyczna umożliwia otworzenie dowolnej ilości zamków, a karta Master umożliwia otwarcie wszystkich posiadanych zamków.

Największą zaletą zamków CorKey jest możliwość błyskawicznego i łatwego przekodowania w przeciągu zaledwie 3 sekund.

Cechy charakterystyczne zamków CorKey:
• Działanie bez jakiekolwiek źródła zasilania elektrycznego
• W razie sytuacji awaryjnej, możliwość przekodowania zamka w przeciągu 3 sekund
• Tani w eksploatacji w porównaniu do elektronicznych zamków magnetycznych
• Możliwość przekodowania jednej karty w nieskończonej ilości razy
• Bardzo wysoka odporność na uderzenia, wilgoć, zmiany temperatury i pole magnetyczne kart magnetycznych.
• Karty magnetyczne posiadają 20 letnią gwarancję.
• Łatwość serwisowania i wymiany poszczególnych elementów

Wszystkie modele zamków występują w dwóch typach: TriSec i XTronic. Zamki obu typów zawierają podwójny układ szyfrów: główny szyfr dla każdego zamka i szyfr uzupełniający. Ten ostatni można zmieniać nie wpływając na szyfr główny, przy czym należy przekodować dotychczas używaną kartę zgodnie z nowym szyfrem zamka.

W zamkach typu XTronic zmiana szyfru sprowadza się do włożenia do zamka inaczej zakodowanej karty. Od tej chwili nie będzie można uruchomić zamka poprzednimi kartami, jednak nie nastąpią żadne zmiany w podstawowym systemie zabezpieczenia. Karta magnetyczna POWERCARD sama zasila i programuje zamek.

W zamkach typu TriSec szyfry zmienia się za pomocą uniwersalnej karty zmiany szyfru i niewielkiego przyrządu, który wkłada się w czołową tarczę zamka. Szyfr można zmienić 16-krotnie.Jedynie skomplikowane i kosztowne skomputeryzowane systemy zamków elektronicznych umożliwiają zmianę szyfru po włożeniu karty danych, podczas gdy karty CorKey zawierają źródło energii wystarczającej do bezpośredniego uruchomienia zamka.

Hotelowy system kontroli dostępu jest zbudowany z zamków posiadających głowice magnetyczne otwierane za pomocą kart-kluczy. W systemie tym występują dwa rodzaje kart magnetycznych do otwierania zamków. Karty centralnego otwierania czyli karty funkcyjne, karty master i zmiany sekwencji kodów oraz karty indywidualne, które wydaje się gościom hotelowym. Każdy gość hotelowy otrzymuje kartę magnetyczną do pokoju zaprogramowaną w taki sposób, aby umożliwiła mu dostęp wyłącznie do jego pokoju. Ponadto dzięki przystosowaniu zamka do automatycznej zmiany kodów, można za pomocą indywidualnych kart przekodowywać zamek na inny kod, uniemożliwiając dostęp do pokoju użytkownikom, którzy poprzednio takie uprawnienia mieli. Taka organizacja systemu uniemożliwia otwarcie pokoju przez osoby niepowołane, nawet jeśli weszły w posiadanie karty.

Zamki biurowe charakteryzuje możliwość tworzenia dowolnych kombinacji otwierania przez poszczególne uprawnione do tego celu karty magnetyczne. Jedna karta otworzy zamki w pomieszczeniach wg określonej propozycji klienta. Zamki z funkcją publiczną mogą być na dowolny czas przełączane w stan otwarcia za pomocą specjalnej karty zmiany funkcji . Włożenie tej karty odwrotną stroną powoduje powrót do normalnego stanu zamknięcia zamka, w którym do jego otwarcia jest potrzebna normalna karta użytkowa. Unikalnym rozwiązaniem możliwym wyłącznie w systemie CorKey jest zastosowanie głowicy magnetycznej do otwierania szaf drewnianych, biurek i szuflad znajdujących się w pomieszczeniach z możliwością zabezpieczania przechowywanych dokumentów w systemie kontroli dostępu.

Przełączniki elektryczne z głowicami magnetycznymi CorKey umożliwiają włączanie i wyłączanie zasilania elektrycznego i sterowanie wszelkiego rodzaju odbiornikami energii elektrycznej. Przełączniki do swojej pracy nie wymaga żadnego zasilania. Jego uruchamianie odbywa się za pomocą karty magnetycznej. Po włożeniu do głowicy karty-klucza, zwierane są styki mikrołącznika, umożliwiające przepływ prądu. Po wyjęciu karty z głowicy, styki są rozwierane. Przełączniki elektryczne stosuje się do uruchamiania systemów alarmowych, zamków elektromagnetycznych, wind i wszelkich innych urządzeń wymagających zasilania elektrycznego.

Więcej informacji na www.corkey.com
Dane kontaktowe:
Marek Śladowski
Tel. 690 016 819
biuro@michael.edu.pl
www.michael.edu.pl

Design: Grzegorz Madejak  I michael©2013